Anneleen Van Offel foto: Damon De Backer en Leonieke Baerwaldt foto: Bianca Sistermans

Narratives Now #3: Anneleen Van Offel en Leonieke Baerwaldt

Praktisch

Ik zie nu dat het leven chaos is, en het ouderschap ook. - Leonieke Baerwaldt 

Wat Leonieke Baerwaldt en Anneleen Van Offel in hun schrijfwerk delen is een zoektocht. 

In ‘Dagen als vreemde symptomen’ brengt Baerwaldt een gevecht tegen de verveling, een zoektocht naar de grenzen van het moederschap, van hoop en radeloosheid, van leven en dood. In ‘De stem van Sulina’ onderneemt Van Offel een gelijkaardige reis, een zoektocht, een zachte mijmering, die moeiteloos overgaat in een woedende woordenstroom waarmee ze zich afzet tegen het onrecht dat vrouwen in al hun - vaak opgelegde - rollen wordt aangedaan.

Narratives Now

Filosoof Martha Claeys neemt ons in deze driedelige reeks mee op een literaire en beschouwende ontdekkingstocht. De literatuur staat centraal. Het kerngezin onder druk. 
Als er geen alternatief is voor het kerngezin, hoe vrij zijn wij dan precies in het inrichten van onze levens? Wat als gezinsconstructies uiteenvallen? Wat als we ons niet kunnen - of willen - conformeren aan de verwachting? Wat als we besluiten - of plots genoodzaakt zijn - het anders te doen dan het altijd is geweest? Martha Claeys duikt met onze gastschrijvers tussen de lijnen, en onderzoekt hoe de verhalen van het verleden doorwegen in het heden. 

Pakket narratives now

Drie voormiddagen met moderator Martha Claeys.

  • 30 maart - Narratives Now #1 - Lotte Houwink ten Cate & Julie Cafmeyer
  • 11 mei - Narratives Now #2 - Eke Krijnen & Lara Taveirne
  •  1 juni - Narratives Now #3 - Leonieke Baerwaldt & Anneleen Van Offel


Eén prijs € 21