Praktisch
- Literatuur
-
-
8:0017:0020:00
- In samenwerking met Bibliotheek Oostende
Een reis van zeven maanden naar het Orient in 43 minuten
In 1911 vertrekt Charles-Édouard Jeanneret - die zich later Le Corbusier zal noemen - samen met zijn vriend August Klipstein op een reis van zeven maanden naar “het Orient”.
De beelden in Me, Le Corbusier, and a friend zijn foto’s die ze onderweg maakten met één gedeelde camera en glasplaten: een intensief en omslachtig proces, dat vandaag moeilijk voor te stellen is. Het zijn net de kleine imperfecties van die platen die de foto’s een bijzondere echtheid geven, alsof je naar een oude wereld kijkt die langzaam uit het verleden naar boven komt.
Het audiodeel van het boek is opgezet als een fictieve dialoog tussen de twee Zwitserse vrienden. Kunstenaar David Bergé brengt hen op speelse wijze tot leven en laat horen hoe ze door verschillende landschappen reizen en zichzelf beter leren kennen, met enkel een camera en een reisgids voor westerlingen op zak.
Het boek maakt deel uit van het vernieuwende format van Time Based Editions, en is de derde uitgave in die reeks. Beeld en geluid worden als twee aparte onderdelen aangeboden, maar komen door de handen van het publiek samen tot een gelijktijdige ervaring. Zo word je als publiek echt het moment ingetrokken: de foto’s lijken tot leven te komen door een klanklandschap dat je begeleidt en omringt als collectieve ervaring.
PRAKTISCH
-
Duur: 60 minuten
-
Vanaf € 20 (pay what you want) krijg je het boek mee naar huis
pay what you want
Kunst is van ons allemaal. Daarom bepaal je bij De Langste Dag zelf de toegangsprijs. Heb je wat meer te besteden? Dan help je de drempel voor een ander laag te houden. Dank voor je bijdrage!
KORTING MU.ZEE
Op vertoon van een gekocht ticket voor De Langste Dag krijg je € 5 korting op jouw toegangsticket aan Mu.ZEE.
Over de langste dag
Van zonsopgang tot zonsondergang. Kunstenaars bewegen zich in en tussen Mu.ZEE en KAAP in Oostende. Verschillende performances, sommige doorlopend. De ene zichtbaar en luid, de andere amper waar te nemen. De acties volgen het ritme van de zon, de getijden en de klok. Het wordt een lange dag, nagenoeg de langste. Pas als de zon ondergaat eindigt de happening… en begint de afterparty.