Een poëtische zoektocht naar de kracht van tellen en het ongrijpbare
Theatermaker Geert Belpaeme werkt tijdens zijn residentie in KAAP samen met danseres en choreografe Estefanía Álvarez Ramírez aan de voorstelling Imaginary Numbers. Na hun eerdere samenwerking in Please (don’t) let me be (mis)understood, waarin de clown een centrale rol speelde, zetten ze deze zoektocht verder. Dit keer verkennen ze hoe de clown kan functioneren als een kritische, eigentijdse figuur in een hybride voorstelling op het snijvlak van dans, theater en clownerie.
Tellen staat centraal in Imaginary Numbers: we tellen voortdurend, van de boodschappen in onze winkelkar tot de omvang van een natuurramp. Maar tellen brengt ook geweld met zich mee: het rekent, omvat, bevat en sluit uit. Het dwingt een complexe, veelvormige werkelijkheid in een stabiel wereldbeeld. Geert en Estefanía willen dat stabiele beeld uit balans brengen: door het perspectief van de teller te ontwrichten, door telobjecten een stem te geven, en door de getallen zelf te laten ontsporen. Hoe tastbaar is tellen eigenlijk? En hoe reëel zijn de getallen die we gebruiken om onze levens, verlangens en toekomsten te berekenen?
In Imaginary Numbers brengen ze deze vragen tot leven op een grote wipplank of weegschaal, een beweeglijk speelvlak dat het spanningsveld tussen stabiliteit en instabiliteit verbeeldt. Met clownerie, dans en fysieke interactie nemen ze het publiek mee in een poëtische en soms wrange reflectie op controle, evenwicht en de kracht van het ongrijpbare.