Fiene Zasada & Toon Acke
Deel deze artiest
Over deze artiest
Fiene Zasada (zij/haar) is actrice en theatermaker. Sinds haar kindertijd koestert ze een diepe liefde voor het musicalgenre. Tijdens haar opleiding aan het KASK richtte ze samen met medestudenten Bavo Buys en Matilde Casier het collectief De Miserabeln op, waarmee ze muzikale interventies in het West-Vlaams brengen.
In 2022 liep Fiene stage bij Walpurgis tijdens de Librettolezing Aïda. Een jaar later stond ze op de planken in Portici, opnieuw een Librettolezing. In 2023 was ze te zien in De Duivels/ Les Diables van Krapp en KVS. Ze studeerde in 2024 af met This is not a love song, een voorstelling die ze samen met Joshua Smits en Luca Persan maakte, gebaseerd op persoonlijke verlangens, hun eigen kijk op intimiteit en de drang naar liefde en vriendschap. Daarmee werden ze geselecteerd voor Jong Werk op Theater Aan Zee en bekroond met de Horlait-Dapsens Prijs. Fiene is momenteel te zien in Fairy Tales van Tibaldus en speelt daarnaast met My Nemesis, een voorstelling die ze samen met Manizja Kouhestani maakte en die ook geselecteerd werd voor Jong Werk op Theater Aan Zee 2025.
Toon Acke studeerde in 2024 af als master in het drama aan het Koninklijk Conservatorium in Gent (KASK Drama). Zijn masterproef, getiteld FoyerTV|S1:E1| Pilot, voerde hij op bij Campo.
Toon Acke is naast mede-oprichter van En Garde ook betrokken als maker en speler bij verschillende andere collectieven. Een van deze collectieven is Koning Kip samen met Milan Van Bortel, ze spelen en maken samen de productie Koning Kip Speelt Koning Kip (2019-2025). Daarnaast maakte hij onder Theater Hattrick de voorstellingen De Onderspitdelver en Opnieuw met Maria Zandvliet. Ook speelt hij een sleutelrol bij FoyerTV.
Als jonge twintiger stond hij op de planken bij fABULEUS, waar hij meespeelde in de productie Merlijn of ’t barre land . Als stage regisseerde en creëerde Toon bij Het Paleis samen met Wim Helsen, Peter van den Eede en Clara Cleymans de voorstelling Stille Nacht. In 2025 speelt en creëert hij HOUSEWARMING met Anna De Graeve en Kes Bakker (geselecteerd voor TAZ25) en Derwazeens bij Het Kwartier.
Naast zijn werk als theatermaker is Toon ook actief als begeleider van theaterateliers bij instellingen zoals Ultima Thule, Kopergietery, BRONKS en LARF. Bovendien gaf hij workshops en rondleidingen rond beeldende kunst voor het SMAK en Artshizzle, waar hij zijn passie voor kunst in bredere zin deelt met een jong publiek.